انواع درخواست ویزای کانادا

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۰۵
  • نظرات : 4دیدگاه

درخواست ویزای کانادا به دو قسم تقسیم میگردد که در اینجا به آنها اشاره شده و تفاوتهای میان این دو را شرح میدهیم:

درخواست آنلاین ویزای کانادا

تفاوت روش درخواست آنلاین ویزای کانادا با روش کاغذی تنها در ثبت مدارک است، بدین صورت که مدارک متقاضی وقت سفارت کانادا ، بصورت اسکن شده در سایت سفارت کانادا ثبت می شود.

برای انجام درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا باید ابتدا یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا  ایجاد شود.

پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین، در صورت تایید صلاحیت و دریافت کد کاربری ، فرد می تواند نسبت به درخواست آنلاین وقت سفارت کانادا در آنکارا اقدام کند، برای انجام این کار باید تمامی مدارک به صورت اسکن شده موجود باشد. پرداخت هزینه ی ویزا در این روش تنها از طریق کارت اعتباری صورت می گیرد. پس از اتمام کار، متقاضی یک شماره ی پرونده و برگه ی انگشت نگاری دریافت می کند و پیگیری پرونده تنها از طریق این شماره صورت می گیرد.

زمانی که ثبت نام آنلاین به پایان رسید، فرد تا یک ماه زمان دارد که برای انگشت نگاری به یکی از کنسول گری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول با ابوظبی مراجعه نماید. زمان پاسخگوی به درخواست آنلاین، طبق اعلان سفارت، ۲۵ روز در نظر گرفته شده است.

درخواست متنی ویزای کانادا

در درخواست متنی یا کتبی ویزای کانادا شخص باید تمامی مدارک خود را به صورت ترجمه شده با مهر  دارالترجمه رسمی آماده نموده و به یکی از کنسولگری های سفارت کانادا در آنکارا، استانبول یا ابوظبی مراجعه نماید تا مدارک را به سفارت کانادا تحویل دهد لازم به ذکر است تاییدیه دادگستری برای ترجمه مدارک مورد الزامیست.

حضور فرد برای انجام امور انگشت نگاری الزامیست.

پس از تحویل مدارک و انجام انگشت نگاری، درخواست متقاضی در سفارت کانادا ثبت می شود و حالا باید منتظر پاسخ سفارت کانادا بماند.

لازم به ذکر است که هزینه ی ویزا باید از طریق بانک به حساب سفارت کانادا واریز شود و رسید آن به همراه مدارک به کارگزاری تحویل شود.

پس از تحویل مدارک به سفارت کانادا ، فرد یک کد پیگیری دریافت می کند که از طریق آن می تواند وضعیت پرونده ی وقت سفارت خود را از ابتدا تا انتها از طریق سایت کارگزاری سفارت پیگیری کند.

نماد کد دریافتی مسافر:

(Tracking ID)

نماد سایت کارگزاری سفارت:

VAC

در این حالت بیشترین زمان پاسخگویی که از جانب سفارت اعلام شده ۶۲ روز می باشد.