بازتاب وزارت خارجه کانادا به انتخابات ایران

در ویزای کانادا به گزارش افکارنیوز، پایگاه اینترنتی ‘ گلوبال افیرز کانادا’، در بیانیه فریلند که دیروز (شنبه) صادر شده، آمده است: کانادا به دنبال انتخاب دوباره حسن روحانی به ریاست جمهوری ایران، از تعهدات حسن روحانی به ادامه اجرای الزامات هسته ای ایران تحت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و نیز بهبود معیشت مردم عادی ایران استقبال می کند.

وزیر امور خارجه کانادا افزوده است: کانادا همچنان به پیش برد ارزش ها و منافع خود در زمان تعامل با ایران از جمله احترام به حقوق بشر و حل و فصل مسالمت آمیز مناقشاتی که بر منطقه تاثیر می گذارند، ادامه خواهد داد.

اخبار کانادا

وزارت کشور ایران بعد از ظهر دیروز (شنبه) اعلام کرد: ‘حسن روحانی’ در انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه ایران با کسب با ۲۳ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۶۱۶ رای از ۴۱ میلیون و ۲۲۰ هزار ۱۳۱ رای شمارش شده صحیح، به عنوان دوازدهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران برگزیده شده است.

کانادا در سال سپتامبر ۲۰۱۲ (شهریور ۱۳۹۱) در زمان دولت محافظه کار این کشور روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرد و از آن زمان تاکنون سفارتخانه های دو کشور در خاک یکدیگر تعطیل است.

پیام تبریک وزارت خارجه کانادا به روحانی

به نقل از سایت وزارت خارجه کانادا، «کریستیا فریلند» وزیر خارجه کانادا با صدور بیانیه ای، پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایران را که روز جمعه برگزار شد تبریک گفت.

در این بیانیه می خوانیم: با انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری ایران، کانادا از تعهد وی به تداوم اجرای الزامات ایران در توافق هسته ای تحت آنچه که در برجام قید شده و نیز تلاش برای بهبود سطح زندگی ایرانیان، استقبال می کند.

این بیانیه می افزاید: کانادا در تعامل با ایران، به تلاش در راستای پیشرفت ارزش ها و منافع (مشترک) از جمله در حوزه حقوق بشر و حل مسالمت آمیز بحران های منطقه ای ادامه می دهد.