بازدید ایرانیان از کانادا

بازدید ایرانیان از کانادا

مرکز ویزای کانادا جایگاه متخصصان و کارشناسان مجرب اخذ ویزای کانادا و تمامی امور مربوط به ویزای کانادا از جمله وقت سفارت کانادا و مشاوره رایگان در زمینه مدارک و بهترین روشهای گرفتن ویزا کانادا. در این مطلب به چگونگی بازدید ایرانیان از کانادا میپردازیم.

ایرانیان برای مسافرت به کانادا پیش از اجازه ورود به خاک کانادا نیاز به اخذ ویزای اقامت موقت دارند. ویزای اقامت موقت، مجوز تحصیل، و اجازه کار توسط دفاتر ویزا واقع در آنکارا، ابوظبی، و دمشق صادر می گردد.فرم درخواست برای این دفاتر را می توانید از سایت CIC دانلود نمایید . توصیه می گردد فرم درخواست را یک ماه پیش از خروج از کشور ببینید . در صورتی که فرم درخواست مورد تایید باشد متقاضیان می توانند اصل گذرنامه و مدارک مورد نیاز را به دفاتر ویزا ارسال نمایند.هرچند که ممکن است ویزای موقت صادر گردد ،اما این ویزا تضمینی برای ورود به خاک کانادا نیست . ایرانیان برای سفر به کانادا باید موارد مورد نیاز برای واجد شرایط بود را در گمرک داشته باشد .

مشمولان

مسافران ایران به کانادا نیاز به داشتن پیش نیازهایی برای دریافت ویزای اقامت موقت در کانادا دارند که این موارد شامل لیست زیر است:

اطمینان  افسر ویزا برای اینکه شخص پس از اتمام دوره ویزا کشور را ترک خواهد کرد.

اثبات توان مالی برای حمایت فرد از خود و افراد خانواده طی دوران اقامت و بازگشت به ایران.

توافق با اینکه بدون کسب مجوز مناسب اقدام به کار یا تحصیل ننمایید.

تضمین اینکه ورود فرد به خاک کانادا هیچ ریسک امنیتی برای کشور نخواهد داشت.

فرد فاقد سابقه جنایی باشد(متقاضی باید گواهی عدم سوءپیشنیه ارائه نماید.

شواهدی مبنی بر سلامت فرد(ممکن فرد برای ازمون پزشکی معرفی گردد.)

ارائه مدارک مورد نیازافسر ویزا

مدارک مورد نیاز:

گذشته از ویزا  فرم درخواست نیز باید توسط مسافران ایران به کانادا به موقع تکمیل گردد که باید شامل لیست زیر باشد:

گذرنامه معتبر

دو عکس سایز پاسپورت با نام و کامل تولد تاریخ متقاضی چاپ شده در پشت
سوابق مالی، مانند فیش حقوقی و یا صورتحساب های بانکی، به عنوان مدرک از منابع مالی کافی برای حمایت از یک اقامت در کانادا و بازگشت به ایران.

اجازه و پروانه تحصیل و کار

ایرانیانی که قصد ورود به خاک کانادا به منظور کار و یا تحصیل در خاک این کشور را دارند باید پروانه و اجازه از سوی دولت داشته باشند.درصورتی که بازدیدکننده در نظر دارد برای مدت کمتر از شش ماه تحصیل داشته باشد مجوز تحصیلی مورد نیاز است. اس های خاصی از کارگران مانند روحانیون، افسران دولت خارجی، پرسنل نظامی، و همچنین استثناهای خاص، به مجوز کار نیاز ندارد.

ملاحظات مهم

درصورتی که قصد همراه اوردن همسر،شریک زندگی و یا فرزند را داشته ،باید فرم جداگانه ای متناسب با نوع فعالیت فرد پر گردد.

درصورتی که نیاز به معاینه پزشکی باشد سه ماه دیگر نیز به زمان پردازش فرم درخواست باید افزوده گردد.

هزینه های پردازش(غیرقابل استرداد)را می توان به ریال و در بانک تجارت ایران پرداخت نمود و رسید اصلی در فرم درخواست ویزا گنجانده شود.

ایرانیانی که قصد مسافرت به کانادا را دارند می تواننددر سفارت ایران واقع در اتاوا، انتاریو، کانادا کمک دریافت کنند.

شرایط بازدید ایرانیان از بستگان در کانادا

طبق قانونی که در ۱ دسامبر۲۰۱۱ تصویب شده بوده پدر،مادر و پدربزرگ و مادربزرگ می توانند با استفاده از سوپز ویزا از بستگان خود بازدید نمایند.این ویزا امکان بازدید افراد ذکر شده را برای مدت دو سال اعمال می کند.