راهنمای تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی کانادا

تحصیلات تکمیلی در کانادا: راهنمای دانشجویان بین المللی کانادا

در مطلبی دیگر از مطالب مرکز ویزای کانادا سعی داریم به راهنمایی دانشجویان بین المللی برای تحصیلات تکمیلی در کانادا بپردازیم، با ما همراه باشید:

کانادا با در کنار هم قرار دادن زندگی خارج از منزل با شهر های دانشجویی بزرگ خود را در میان بزرگترین مقاصد تحصیلی در جهان قرار داد.این کشور سالانه تقریبا پذیرای ۱۶ میلیون گردشگر است و در حال حاضر بیش از ۳۰۰هزار داشنجوی بین المللی دارد. افرادی که علاقمند به ورزش های زمستانه و فعالیت در فضای باز هستند کانادا را انتخاب می کند . زندگی شبانه، فرهنگی و ورزشی غنی فرصتی را برای تحصیل نمی گذارد. اما باید بگوییم که بهترین دانشگاه ها در این کشور جای گرفته است.

تحصیلات عالی در کانادا

بیش از ۹۰ دانشگاه در کانادا وجود دارد که ۱۷ تای ان خصوصی است.همانطور که در همه جای دنیا مرسوم است دانشگاه های کانادا نیز سه مقطع را ارائه می دهند: کارشناسی (معمولا چهار سال)، کارشناسی ارشد (نیاز به یک سال یا دو سال دیگر) و دکترا (معمولا سه سال اضافی). کانادا همچنین حدود ۱۵۰ کالج دارد که همچنین به عنوان کالج های اجتماعی، کالج های فنی، کالج های منطقه ای یا CÉGEPs (در کبک) شناخته می شوند که دوره های کوتاه و دیپلم را ارائه می دهند.

در مجموع ۲۶ دانشگاه کانادا در رتبه بندی جهانی دانشگاه QS رتبه بندی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ را شامل می شود، از جمله سه دانشگاه در سطح بالای ۵۰٫ این دانشگاه های مک گیل (۳۰)، دانشگاه تورنتو (۳۲) و دانشگاه بریتیش کلمبیا (۴۵)البته لازم به ذکر است این دانشگاه ها در سال ۲۰۱۸ نیز رتبه خود را حفظ نموده اند و همچنان پیشتازند.

هزینه های تحصیلی و هزینه های زندگی برای دانشجویان کانادا

همانطور که در بسیاری از کشورها معمول است، هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی بالاتر از دانشجویان داخلی است.این مبلغ بسته به استان و دوره و موسسه متغیر است. هزینه برنامه های تحصیلی در کانادا بین ۶۵۰۰ دلار کانادا(US$4,860) تا ۳۳,۰۰۰ دلار کانادا (US$24,680 )در سال است. هزینه های زندگی شما، از جمله مسکن، احتمالا حدود ۱۰،۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰دلار کانادا در سال است . این مبلغ شامل بیمه احباری، اقلام معمول مانند – غذا، مسافرت، دوره های آموزشی، و البته فعالیت های اجتماعی، ورزشی و فرهنگی است.

منابع مالی

دانشجویان خارجی بین المللی ممکن است بتوانند از دولت کانادا و دانشگاه های شخصی کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند. نمونه هایی از برنامه کمک هزینه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع کانادا و “جایزه بین المللی آموزش” که توسط بسیاری از دانشگاه های کانادا ارائه گردیده است . هدف دوم کمک به د به دانشجویان فارغ التحصیل بین المللی است که تمام وقت در برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا تحقیقاتی ثبت شده اند. درصورتی که این دانشجویان واجد شرایط خاصی باشند به طور خودکار برای این جایزه در نظر گرفته می شوند.می تونید برای اطلاعات بیشتر وب سایت هر دانشگاه رو برای کمک هزینه های تحصیلی و فرصت های تحصیلی بررسی کنید.

اجازه تحصیلی شما بهتون فرصت می ده تا ۲۰ ساعت در هفته کنار تحصیل و در نیمه های فراغت تحصیلی تمام وقت کار کنید.

کار فارغ التحصیلی در کانادا

اگر بعد از پایان تحصیل، می خواهید در کانادا باقی بمانید، باید برای یک دوره  کار فارغ التحصیلی درخواست بدهید تا پس از اتمام درس بتوانید سه سال در کانادا اقامت داشته باشید.

گزارش شده این کشور سالانه  تقاضای بالا برای فارغ التحصیلان ماهر را در بخش های گوناگون از جمله مهندسی، مالی، طراحی گرافیک، منابع انسانی، فناوری اطلاعات، مراقبت های بهداشتی و علوم طبیعی را دارد.

مترجم: الهه میمیران