همه چیز در مورد ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا و تحصیل ایرانیان در کانادا

هر آنچه که در مورد ویزای تحصیلی(دانشجویی) کانادا و تحصیل ایرانیان در کانادا باید بدانید در مرجع و مرکز ویزای کانادا خواهید خواند.

مجوز تحصیل در کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی دانشجویی کانادا در صورتی که شما دانشجوی ایرانی هستید ،برای تحصیل در کانادا نیاز به مجوز تحصیل دارید.این ویزا به طور خاص برای دانش اموزانی مانند شما که قصد تحصیل در کانادا را دارند ایجاد شده است.

مدت زمان لازم برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا چقدر است؟

اطمینان حاصل نمایید که زمان اضافی برای دریافت ویزا به شما داده شود . بلافاصله پس از پذیرش در دانشگاه انتخابی می توانید پروسه درخواست خود را برای دریافت اجازه نامه تحصیلی در کانادا اغاز نمایید.حداقل باید ۴تا ۶ ماه پیش از اغاز برنامه تحصیلاتی دانشگاهتان اقدام نمایید . پس از ارسال درخواست می توانید حدود ۴۲ روز برای تصمیم گیری منتظر بمانید.

مراحل اصلی برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادایی

در اینجا مراحلی که دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای کانادا تحصیلی(دانشجویی) باید انجام دهند ذکر شده است:

می توانید برای ویزا به صورت آنلاین و یا کاغذی درخواست دهید . از آنجایی که در ایران سفارتی برای  در خواست ویزا وجود ندارد، برای مصاحبه بیومتریک و ثبت اسناد کاغذی خود باید به خارج از ایران سفر کنید.مقامات کانادایی  کشور ترکیه را پیشنهاد می دهند.

بنابر وضعیت شما ، پس از تجزیه و تحلیل درخواست، ممکن است برای مصاحبه ویزا  دعوت شوید.دانشجویان ایرانی ممکن است در طول فرایند درخواست ویزا ، مجبور به ارائه بیومتریک شوند .بیومتریک شما اساسا، اسناد شناسایی اضافی مانند اثر انگشت و تصاویر صورت است که کشور مقصد برای مقاصد امنیتی استفاده می کند.

باید در طول فرایند درخواست ویزا در مصاحبه شرکت نمایید.

مجوز تحصیل در کانادا برای مدت + ۳ ماه معتبر است. در صورتی که بخواهید در برنامه تحصیلی خود باقی بمانید ممکن است مجبور شوید هر ساله ویزای خود را تمدید نمایید. درصورتی که پس از تکمیل دوره تحصیلی خود قصد نمایید در کانادا بمانید، باید نوع روادید خود را از طریق اداره مهاجرت تغییر دهید.

برای ویزای دانشجویی کانادا چقدر باید پرداخت نمایید؟

برای درخواست شما باید ۱۵۰ دلار کانادا بپردازید.با توجه به وضعیت شما، مقامات کانادایی این امکان را برای شما قایل شده اند که این هزینه را به صورت آنلاین ، یا در سفارت از طریق انتقال بانکی پرداخت نمایید.

دانشجویان ایرانی برای دریافت ویزای تحصیلی(داشنجویی) کانادا نیازی به دریافت بیمه درمانی ندارند. برای جمع آوری بیومتریک باید ۸۵ دلار کانادا به مبلغ فوق اضافه نمایید.همچنین باید هزینه سفر خود برای درخواست ویزا به ترکیه یا مقصد دیگری بپدازید.

چه اسنادی برای گرفتن ویزای دانشجویی کانادا نیاز دارم؟

زمانی که شما برای ویزا درخواست می نمایید یکی از مهمترین مواردی که باید بتوانید اثبات نمایید این است که در طول برنامه تحصیلی می توانید از خود حمایت نمایید.

برای تحصیل در کانادا هر استانی به جز Quebec. 833 CAD/month باید پرینت حساب خود را ارائه نماید تا ثابت شود توانایی صرف هزینه برای زندگی در کانادا را دارید.

برای دانشجویان ایرانی نیازی نیست که ثابت نمایند سطح زبانشان انقدر هست که بتوانند در یک دانشگاه بین المللی تحصیل نمایند. تنها باید آنقدر مهارت زبانی داشته باشید که بتوانید کلاسهایشان را مدیریت نماید و از پس زندگی در کانادا بر بیاییند.

دانشجویان ایرانی قبل از ورود به کانادا نیازی به آزمایشات پزشکی ندارند.

دانش اموزان ایرانی نیازی به تنظیم یک حساب بانکی محدود ندارند.

این بود مطلبی تخصصی در زمینه دریافت ویزای تحصیلی(دانشجویی) کانادا و راهنمایی در خصوص تحصیل در کانادا ارائه شده در مرجع و مرکز ویزای کانادا.