راهنمای قوانین گمرک کانادا و مقررات مرزی این کشور

راهنمای گمرک کانادا و مقررات مرزی کانادا همچنین خط مشی های این کشور در این مورد

در این مطلب از مرکز تخصصی ویزای کانادا با مقررات و قوانین مرزی و گمرک کانادا بیشتر آشنا میشوید در صورتی که سوال دیگری برایتان در هر زمینه ای از ویزای کانادا باقی ماند میتوانید از طریق تماس با کارشناسان مجرب ویزای کانادا به پاسخ آن برسید.

بازدیدگنندگان موقت کانادا به خوبی از مشکلاتی که ممکن است در مرز با آن روبرو شوند اشنایند و تمام سعی خود را میکنند تا از این مسائل دور بمانند.درصورت رعایت مقرات مرزی کانادا برای عبور از مرز هیچ مشکلی نخواهید داشت .در ادامه اطلاعات و دستور العمل هایی برای تسهیل عبور مسافران در مرز ذکر شده است:

راهنمای قوانین مرزی و گمرک کانادا در مرکز ویزای کانادا

راهنمای قوانین مرزی و گمرک کانادا

نشان دادن  کارت هویت

گمرک کانادا و خط مشی :گمرک کانادا از بازدید کنندگان درخواست ارائه یک گذرنامه معتبر دارند.با این حال برخی کشورها امکان ارائه ویزا کارت را دارند.

شهروندان امریکایی برای ورود به کانادا نیاز به پاسپورت ندارند تنها با گواهی ولادت و یا مدارک شناسایی عکس دار دیگری که شهروندی انها را ثابت کند اتباع خارجی که در اقامت دائم ایالات متحده را دارند موظف اند هنگام عبور از مرز کارت  PR   خود را ارائه دهند.

کودکان همراه

افراد مهاجر زیر ۱۸ سال زیر سن قانونی شناخته شده و مشخصات و قانوانین ورود انها به کانادا محدود می شود . افراد بزرگسالی که با کودکان زیر سن قصد ورود به خاک کانادا را دارند باید کارت شناسایی قابل قبول همانند گواهی تولد،گذرنامه،کارت وضعیت سکونت همراه داشته باشند.

وسایل همراه مجاز

بازدیدکنندگتان کانادا می توانند چیزی به عنوان چمدان شخصی همراه داشته باشند .این کالا می تواند شامل لباس های ورزشی ،لوازم کمپینگ، دوربین ،وسایل کوچک الکتریکی و مکانیکی باشد .با این حال کلیه لوازم ورودی باید پیش از ورود به خاک کانادا به کمرگ اعلام گردد.طبق قوانین گمرکی کانادا وضعیت کالاهای خارج از تعرفه مالیات اعلام می گردد.بازدید کنندگان هنگام خروج از کانادا باید این کالاها را همراه داشته باشند.

بازرسی های معمول

به طور معمول مقامات مرزی برای تایید صحت موارد اعلام شده بازرسی هایی را انجام می دهند.در حالت عادی مسافر در دفاتر گمرکی باید یه فرم معمولی را پر نماید .در برخی موارد خاص ماموران گمرکی اقدام به بازرسی وسایل همراه می نمایند .طبق قانون مقامات مرزی حق بازرسی بدنی مسافر،جعبه، و همه چمدان شخصی و اموال به عنوان یک احتیاط ایمنی دارند.تحت عنوان این قانون این ماموران امکان دستگیری افرادی که متهم به ادم ربایی،سرقت،رانندگی در حالت مستی،فرار از دست مامورین  می باشد دارند.

کالاهای محدود

ورود برخی کالاها به خاک کانادا نیاز به بررسی دقیق داشته و ممکن است منع ورود داشته باشند. این اقلام عبارتند از اسلحه و دیگر سلاح مرتبط، آتش بازی، مواد منفجره، تجهیزات مورد استفاده برای فرستنده های رادیویی، مفاد مواد غذایی، حیوانات و گیاهان. همچنین همراه داشتن ۱۰۰۰۰دلار یا بیشتر ارز کانادا یامعادل خارجی منوط به پرداخت مبلغی در دفترخدمات مرزی بوده  و باید به محض ورود و پیش از خروج گزارش داده شود.