شفق شمالی را در کدام قسمت های کانادا می توانید ببیند؟!

شفق شمالی را در کدام قسمت های کانادا می توانید ببیند.

در این مطلب از مرکز ویزای کانادا قصد داریم به یکی از شگفتی های طبیعی به نام شفق شمالی بپردازیم و مشخص کنیم این جاذبه شگف انگیز در چه نقاطی از کانادا بیشتر قابل مشاهده میباشد.

کانادا یکی از بهترین مکان های جهان برای مشاهده شفق شمالی یا Aurora Borealis است.زمانی که ذرت باردار خورشیدی وارد اتمسفر زمین می شوند،رگه های دلربای نور را در اسمان پدید می اورند.دراینجا ۱۰ تا از بهترین مکانهایی است که می توانید شفق قطبی را در سرزمین سفید شمالی ببینید توضیح داده شده اند.

یولونایف

بر اسا شهر، یولونایف یکی از بهترین مکانها برای دیدن شفق شمالی است . شانس دیدن شفق قطبی در این شهر کم جمعیت کانادا بسیار بالاست چرا که، شبهای اسمان این شهر بسیار تمیز و این سرزمین پهناور است و دقیقا در زیر منحنی شفق قرار گرفته است. بهترین فرصت دیدن از یولونایف از اواسط ماه نوامبر تا آوریل است. Great Slave Lake درست خارج از شهر ،یکی از مناطق دیدنی و محبوب است، تور اراورا یکی از محبوب  ترین تورهای کاناداست.

پارک ملی استان مانچو

برای دیدن نورهای شمالی در بریتیش کلمبیا، باید از ونکوور دور شوید.شمال باختری در مکان هایی مانند پارک استانی دریاچه مانچو بهترین مکان برای دیدنش است.گزارش شده که پارک های در نزدیکی مرز یوکون و بزرگراه الاسکا، در تمام طول سال امکان دیدن شفق را دارند.

جغرافیای غیر معمول، از جمله “کوه های کشیده” صحنه را زیبا تر می کنند .

Whitehorse

Whitehorse، پایتخت یوکون، یکی از مکانهای قابل دسترس برای دیدن نورهای شمالی در کانادا است.بسیاری از تورهای ائورورادر طول ماه های زمستان روزهای زیادی را در وایتهورس می گذرانند. می توانید در خارج از شهر در Northern Lights Resort & Spa اقامت کنید.فضای ازاد اطراف استراحتگاه و کابین ها بدین معناست که مهمانان می تونند شفق شمالی رو بدون هیچ مشکلی ببینند.یکی دیگر از مناطق دیدنی و محبوب Lake Laberge در حومه وایتهورسه.

کوه های پارک ملی Torngat

پارک ملی بزرگ و دور افتاده در شمال شمالی کانادا، کوه های پارک ملی Torngat در ۹,۷۰۰ کیلومتر مربع قرار گرفته اند. ینونیتی ها در طول قرن ها در این منطقه زندگی و شکار کرده اند. این پارک به چشم انداز بی نظیرش و خفاش های قطبیش مشهور است.محلیت شمالی و جداشده ان  باعث شده اولین مکانی باشد که شفق شمالی را می توان در ان دید. البته دسترسی به این منطقه فقط از طریق قایق یا هواپیما امکانپذیر است و هر بازدید کننده باید پیش از ورود ثبت نام نماید.

چرچیل

چرچیل نه تنها به خاطر سرمایه دوردست قطبی جهان شناخته می شود؛ بلکه شایعه این است که شفق شمالی  تا ۳۰۰ شب در سال در اینجا قابل مشاهده است، و اینجا یکی از سه مکان برتر جهان برای دیدن این پدیده طبیعی است. با توجه به موقعیت این منطقه که زیر منحنی ائورورا قرار رفته بهترین زمان برای دیدن شفق در چرچیل از ژانویه تا مارس است.کلبه های  که در این منطقه ساخته شده با سقف و دیوار های شیشه ای است و شما می توانید با نمای ۳۶۰ در گرمایی ارامشبخش از دیدن این پدیده زیبا لذت ببرید.

داوسون کریک

وب سایت رسمی داوسون سیتی می گوید: شفق شمالی برای اولین بار در صبح زود و در اواخر  ماه اوت شکل می گیرد و تا اوریل قابل دیدن است.شهر طلا در یوکان و نزدیک مرز الاسکاست و به خاطر وجود ساختمان های مرزی رنگارنگ و تاریخ شگفت انگیزش شناخته شده است.در این شهر چندین تو ائورورا و همچینین سفرهای طولنی به وایتهورس وجود دارد . هتل ادورورا پکیج های تور شمالی ارائه می ده و از گزینه های محبوب اقامت در شهر است.

ساسکاچوان شمالی

شمال ساسکاتون، جایی است که فعالیت های زیادی از شفق شمالی قابل مشاهده است .مهمانی های بدون توقف تابستانه در خانه قایقرانی کانادا و پاییز های ارام و پر از رنگش از ویژگی های این شهر است.می توانید یک خانه قایقی اجاره کنید (بدون نیاز به تجربه خاص)و هزار کیلومتر خط ساحلی را کشف نماید.

پارک ملی جاسپر

در ۱۱۰۰۰ کیلومتر مربع (۲۴۴۷ مایل مربع)، پارک ملی جاسپردر Canadian Rockies در واقع یکی از بزرگترین ذخایر اسمان تاریک جهان است(دیگری پارک ملی بوفالو در شمال البرتاست)عدم الودگی نور در این شهر به این معناست که امکان دیدن رقص شبق شمالی در این کوه ها بین ماه های اکتبر تا می وجود دارد.

نوناویک

نوناویک در Quebec’s Arctic قرار گرفته و یکی از گزینه های جداگانه و پرماجرا برای دیدن ائورورا است. اینکه این منطقه از پارک های ملی Torngat چندان دور نیست باعث شده منطقه ایزوله و مناسب برای رصد شفق شمالی محسوب شود . از انجایی که این منطقه در زیر منحنی ائورورا قرار گرفته یکی از فعالیت های مورد علاقه  در این منطقه است .

ایکالویت

پایتخت Nunavut، Iqaluit مرکز سیاسی، تجاری و حمل و نقل قلمرو است.شفق شمالی معمولا در اکتبر تا اوریل در اطراف این شهر  دیده می شودچرا که  الودگی نوری در این منطقه بسیار کم است و به طور متوسط چهار ساعت نور روز در این منطقه است و باعث شده که تورهای گردشگری ائوروروا در این منطقه بسیار محبوب باشد.البته لازم به ذکر است دمای هوا در این منطقه بین -۱۰ تا-۳۲ درجه سانیتگراد است.