۱۰ مکانی که در کانادا باید ببینید

مکانهای دیدنی و جاذبه های توریستی کانادا

در صورتی که شما به دنبال یک مقصد عاشقانه با مناظر زیبا،دریاچه ها،کوه ها و دره های زیبا هستید مطمین باشید که کانادا شما را نا امید نخواهد کرد.بازدید از یک شهر آرام،یک پارک ملی،و یا یک منطقه حیات وحش نه چندان دور از یک شهرستان بزرگ برای تعطیلاتی پر از سرگرمی و زرق و برق چیزی است که در کانادا چشم انتظار شماست. کانادا منزلگاه بیش از ۶۰%از دریاچه های این سیاه است.بنابراین جای تعجب نیست که قسمت اعظمی از این لیست را دریاچه های باشکوه شامل شوند.اینهم لیست بهترین مکانها برای بازدید در کانادا:

۱-دریاچه ملاین

جاذبه های کانادا

در وسط کوه های راکی در کانا در وسط پارک ملی جاسپردریاچه ۲۲ کیلومتری ملاین همچون جواهری فیروزه ای که توسط درختان صنوبر و کاج امریکایی احاطه شده است جای گرفته.این دریاچه توسط یخ های ذوب شده شده یخچال کورنت تغذیه می شود و یک مقصد فوق العاده برای گردشگران،ماهیگیران و اعضای کمپ ها و طرفدارای کایاک و دوست داران طبیعت از سراسر جهان است.دو اردوگاه فوق العاده و کمپ های متعدد کوهنوردی و اسکی در سراسر مسیر این دریاچه قرار گرفته است.در این منطقه حتی ممکن است سگ ابی، گوزن کانادایی، گوزن شمالی،اردک  حلیکورن،خرس خاکسستری، سیاه و سفید راببینید.این دریاچه وسط رشته کوه های پوشیده از برف راکی قرار گرفته و تصاویر زیبایی را برای عکاسی خلق کرده است.

۲-دریاچه پیرامید

جاذبه های کانادا

دریاچه پیرامید یکی از چندین دریاچه کوچک بهم پیوسته در مسیرهای پیاده روی زیبای پارک ملی جاسپر در البرتا است.این دریاچه در سایه کوه های پیرامید ارمیده و صحنه زیبایی را برای عکاسی آماده کرده است. در زمستان دریاچه یخ زده محیط فوق العاده ای را برای اسکیت و یخ نوردی و اسکی فراهم می اورد.زمانی که برف ذوب می شود دریاچه پر از ماهیگران و موج سواران و گردشگران و قایق رانان می شود.موتورهای گازی اجازه ورود به منطقه را ندارد.در اطراف دریاچه چندین مکان برای کباب درست کردن وجود دارد اما کمپینگ های شبانه در این منطقه مجاز نمی باشد.

۳-دریاچه چیکاموس

جاذبه های کانادا

دریاچه چیکاموس یک دریاچه ارام و دوست داشتنی در پارسک استانی گاریبالدی است و کمتر از سه کیلومتر با روستای وبسلر فاصله دارد.این دریاچه توسط درختان سرو و شاه بلوط احاطه شده که باعث شده این دریاچه بسیار مرموز و وحشی به نظر برسد.سایه تخته سنگ های بزرگ کوهستان بر سر دریاچه باعث شده که فضای دلنشینی به وجود اید.اب برای شنا بسیار سرد بوده اما ماهی ها از این محیط لذت می برند،بنابراین همواره می توانید تعدادی قایق ماهیگیری روی این دریاچه ببینید.

۴-پارک ملی فوریون

پارک ملی فوریون

پارک ملی فوریون در یک منطقه کوهستانی بین خلیج گاسپه و خلیج سنت لارنس در کبک قرار گرفته است.این وحشی رام نشدنی با مسیرهای پیاده روی خطرناک در لبه صخره ها دوستدارن طبیعت را به چالش می کشد.این روستا شامل خانه های روستایی ماهیگیری ،سواحل ریگ،غارهای مخفی،صخره های شیب دار مشرف به دریا می شود.این پارک ترکیب نادری از ده اکوسیستم گوناگون شامل پوشش های جنگلی، تپه های شنی، صخره ها ،مراتع، دریاچه ها، باتلاق ها و رودخانه هاست. علاوه بر این  افزون بر درختان افرا،توس سفید و زرد ،صنوبر،بیش از ۷۰۰ گونه گیاهی دیگر نیز در پارک وجود دارد. که برخی از آنها به قطب شمال تعلق دارند.

۵-دریاچه مورین

جاذبه های کانادا

دریاچه مورین در دره باشکوهی در قلب پارک ملی بنف جای گرفته است  طول این دریاچه کمتر از نه مایل است و احتمالا یکی از زیبا ترین نقاط روی کره زمین است که می توانید در آن کایاک سواری کنید اب سرد یخچالهای کوهستانی این دریاچه را تغذیه می کند، که بسیار باب میل ماهیگیران است .

۶-نیوفاندلند و لابرادور

جاذبه های کانادا

نیوفاندلند و لابرادورشامل منطقه ای وسیع با پوشش ۱۵۶،۴۵۳ مایل مربع درنوک شرقی قاره امریکای شمالی است.وایکینگ ها بیش از ۱۰۰۰ سال پیش این منطقه را کشف کردند.نیروی امواج اقیانوس اطلس ساحل را به شکل ناهمواری در اورده ،جریان ابها گرم گلف استریم و ابهای سرد لابرادور شرایط فوق العاده ای را برای هزاران نهنگ و میلیون ها پرنده ایجاد نموده است.زمانی که شما از این منطقه بازدید می کنید کوه های یخی باشکوه را می توانید ببیند .

۷-آبشار نیاگارا

جاذبه های کانادا

ابشار نیاگارا یکی از معروف ترین جاذبه های طبیعی کاناداست که سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می نماید.این ابشار در فاصله یک ساعته از تورنتو در امتداد مرز امریکا قرار گرفته است . طول این ابشار ۵۷ متر می باشد.بازدید کنندگان می توانند سقوط اعجاب اور اب را از روی لبه این ابشار از نزدیک ببیند.ابشار نیاگارا و تنگه ابشار نیاگارا بیش از یک قرن است که بازدیدکنندگان را به خود جذب می نماید.بین اواسط قنر ۱۹ و اواسط قرن ۲۰ تلاش های متعددی برای شیرجه از این ابشار با انواع قایق وبشکه انجام گرفته است.

۸- برج CN تورنتو

جاذبه های کانادا

برج CN تورنتو در سواحل دریاچه انتاریو در بزرگترین شهر کانادا یکی از معروف ترین نشانه های کاناداست.این برج یکی از بلندترین سازه های ایستاده جهان به ارتفاع ۵۵۳ متر است.در رستوران گردان این برج با چرخش ۳۶۰امکان صرف بهترین غذا و لدذت بردن از فضای کل این شهر و اطراف وجود دارد.

همچنین کف شیشه این رستوران فضایی بسیار دلپذیر از محیط اطراف فراهم می اورد.در شب برج به رنگهای مختلف روشن می شود.

۹- کبک قدیمی (Vieux-Quebec)

جاذبه های کانادا

کبک منطقه ای است که در سایت جهانی یونسکو به علت وجود ساختمانهای تاریخی بسیار ثبت جهانی شده است.در پایین شهر در امتداد رودخانه سنت لارنس ،سکونتگاههای نخستین  Château Frontenac به عنوان گنجینه ای تاریخی قرار دارد.شهر در ارتفاع۱۰۰ متری صخره  در دشت ابراهام ساخته شده است. علاوه بر محیط زیبا و اثار تاریخی گردشگران می توانند از موزه های تمدن و فرهنگ و انواع رستوران ها و مغازه ها نیز بازدید نمایند.

۱۰-پارلمان هیل اتاوا

جاذبه های کانادا

پارلمان هیل اتاوا بالای رودخانه اواتا قرار گرفته است و توسط سازه ای نئو گوتیک که در نیمه دوم قرن ۱۹ به ان افزوده شده زینت یافته است.برجسته ترین ویژگی این سازه برج صلح است که به دو ساختمان مجلس عوام و مجلس صنا تقسیم شده است.در مقابل ساختمان پارلمان بزرگداشت صدمین سالگرد تاسیس فلیم برگذار می شود.در تابستان گارد امنیتی برروی چمن های مقابل پارلمان قرار می گیرند .

۱۱- پارک ملی شبه جزیره بروس

پارک ملی شبه جزیره بروس

کشش بین خلیج جورجیا و دریاچه هرن و قدرت بادهای قوی در هر دو طرف شبیه جزیره بروس را به یکی از رویایی ترین مناظر در انتاریو تبدیل نموده است.شما می توانید درختان سروکهن سال را که به صخره های شیب دار چسبیده اند و به رنگ خاکستری پایین صخره منتهی می شود ،باتلاق های خلیج جورجیا،ارکیده های نادر،سرخس های سبز روشن و تالاب های غنی که در چند متری جنگل های انبوه کهنسال هستند بسیار صفحه زیبایی خلق نموده است.در این زمین ها و بخشی از پرتگاه نیاگارا ، خانه بسیاری از حیوانات وحشی از جمله خرسی سیاه و سفید و جغد های نایاب است. این پارک توقفگاه بسیار مهمی برای پرندگان مهاجر است.

۱۲- کوه گروس

کوه گروس

کوه گروس نزدیکترین مسیر گریز به صحراست . پس از ۱۵ دقیقه رانندگی سریع بر روی کوه شاتل از کانادا به کوهپایه های گروس می رسید.ارتفاع این کوه تنها ۱۲۰۰ متر است اما محلی بسیار مناسب برای ورزش های هیجان انگیزی چون اسکی و پیاده روی روی برف است.این کوه زیستگاه پرندگان و حیوانات بسیاری است.ترموای هوایی کوه گروس به طول یک مایل سفری طولانی را به ایستگاه الپ برای شما فراهم می کند.نمایی از دریا،شهر و قله کوه های اطراف از فاصله ۳۷۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا واقعا نفس گیر است.

پس از اخذ ویزای کانادا از طریق موسسه تخصصی ویزای کانادا به دیدن و گشت و گذار در این جاذبه های زیبای کشور کانادا خواهید پرداخت.

ویدئو جاذبه های گردشگری کانادا: