ویزای خانوادگی کانادا

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  • نظرات : بدون دیدگاه

ویزای خانوادگی کانادا

در مرکز ویزای کانادا تمامی امور مربوط به دریافت ویزای کانادا برای افراد مختلف خانواده انجام میگیرد که در اینجا نحوه گرفتن ویزای خانوادگی کانادا با شرح جزییات و بهترین راهها بیان شده است.

ویزای خانوادگی کانادا

دولت کانادا این مورد که خانواده ها دوست دارند کنار هم باشند را درک می کند  برای بسیاری از اعضای خانواده افرادی که در کانادا اقامت دارند ویزا صادر می نماید.

برخی از اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان وابسته می توانند شامل درخواست اولیه ویزا برای مهاجرین جدید کانادا شوند، در حالیکه والدین، پدر بزرگ و مادر بزرگ ها  توسط شهروندان کانادایی و ساکنین دائمی ضمانت می شوند.

شرایط لازم برای مهاجرت خانوادگی همسران و شرکا

همسر و یا شریک زندگی مشترک شما معمولا می توانند در درخواست شما برای مهاجرت باشند. یک شریک مشترک قانونی به عنوان فردی از هر جنس (از جمله شرکای همجنسگرایان) تعریف شده است که حداقل با یکسال زندگی کرده است. اطلاعات مشابه باید برای شریک شما به عنوان «متقاضی اصلی» (خودتان) در فرم درخواست ویزا ارائه شود.

فرزندان وابسته به همسر شما همچنین می تواند در درخواست ویزا شما باشد.

به طور معمول این یک برنامه مهاجرتی خانوادگی است.

فرزندان

از ماه اوت ۲۰۱۴ تنها کودکان زیر ۱۹ سال وابسته به درخواست کننده ویزا ،به جز کودکان دارای معلولیت ذهنی و جسمی یا شرایط بهداشتی خاص که محدودیت سنی ندارند ، امکان پذیرش را داشتند .پیش از این تاریخ فرزندان تا سن ۲۲ سال می توانستند شامل درخواست شوند .

فرزند وابسته به عنوان هر فرزند زیر ۱۹ سال که از یکی از والدین باشد یا فرزندی که در هر سنی از لحاظ وضعیت سلامت یا مالی به شما یا همسرتان وابسته باشد تعریف می شود.

پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ

در اغلب موارد، والدین نمی توانند در درخواست ویزا اولیه لحاظ شوند و به جای آن از طریق اقامت دائم یا شهروندی حمایت شود، مگر در موارد نادری که والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها به علت  برخی از مشکلات  امکان تنها زندگی کردن را ندارند و دلایل انسان دوستانه  و دلسوزانه آنها را در برنامه اولیه  در خواست ویزا قرار داده است.

شایستگی

به منظور جمایت از والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگتان برای ورود به  کانادا به عنوان ساکنان دائمی، شما و پدر و مادر شما / پدربزرگ و پدربزرگ و مادربزرگ شما باید یک توافقنامه حمایت مالی را امضاء کنید که در آن آمده است:

در صورت لزوم به آنها کمک مالی می کنید،مثلا اگر بیکار شوند بین ۱۰-۳ سال از انها حمایت می کنید.

پدر و مادر / پدربزرگ و مادربزرگ همه اقدامات منطقی را برای حمایت مالی از خود می کنند.

محدودیت ها

اگر هر یک از شرایط زیر را اعمال کنید، ممکن است نتوانید والدین یا پدربزرگ و مادربزرگتان را حمایت کنید:

  • از نظر مالی به خاطر حمایت مالی از یکی از بستگانتان در گذشته امکان حمایت را ندارید.
  • تحت  دستور حمایتی دادگاه هستید، مثلا حمایت مالی از فرزند.
  • تا کنون مزایای مالی / حمایت مالی از دولت کانادا (به جز حمایت از معلولیت) دریافت می کردید.
  • به جرم خشونت امیز یا اعمال جنسی یا جرمی علیه  یک نسل محکوم هستید
  • امکان پرداخت ندارید و وام های مهاجرتی را نیز با تاخیر پرداخت می کنید.
  • زندانی هستید
  • ورشکسته هستید.
  • موارد دیگر

درخواست های حمایت می تواند برای بستگان یتیم شده زیر ۱۹ ساله مانند برادر، خواهر، برادرزاده، خواهرزاده یا نوه خواهری یا برادری باشد .

حمایت از این بستگان دارای شرایط و محدودیت های مربوط به واجد شرایط بودن و حمایت از پدر و مادر / پدربزرگ و مادربزرگ (بالا) است.