چند نکته مهم در سفر به کانادا که می تواند زندگی شما را نجات دهد

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
  • نظرات : بدون دیدگاه

چند نکته مهم برای سفر به کانادا که دانستن آنها برای شما ضروری و کاربردی میباشد در این مطلب بیان نموده ایم:

هنگامی که به کانادا سفر می کنید بسیاری چیز ها هست که برای داشتن یک تعطیلات لذت بخش و امن باید از آنها اطمینان حاصل نمایید . برای مثال دانستن اینکه از کدام مناطق باید دوری کنید ،یا شماره های اضطراری ،نحوه آماده شدن برای مقابله با شرایط آب و هوایی سخت بسیار مهم است . در ادامه چند نکته برای سفر به کانادا ذکر شده که دانستن آن ممکن است زندگی شما را نجات دهد.

بدانید که چه چیزی باید بپوشید

درجه حرارت و شرایط اب و هوایی کانادا بسیار متفاوت است.بنابراین پیش از سفر باید تحقیقاتی در زمینه آب و هوایی انجام دهید . به عنوان مقال،بازدید از ونکوور در زمستان بسیار با بازدید از وینپینگ در همین فصل متفاوت است .بدون توجه به جایی که می روید ملزومات زمستانی شامل چکمه های برف با کیفیت خوب،لوازم جانبی پشمی،ژاکت ضد اب و… را حتما به همراه داشته باشید.

از خود در برابر جرم های  کوچک محافظت کنید

متاسفانه جرم و جنایت در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان رایج است. بسیاری از دزدان جاذبه های گردشگری و هتل ها را هدف قرار می دهند،زیرا معتقدند که مسافران اهداف بسیار ساده ای هستند . مدارک اصلی شامل،گذرنامه را در هتل در جای امن قرار دهید و کپی  آن را همراه خود بردارید . همچنین بسیار بهتر است که از سوار شدن در اتومبیل های شخصی خودداری نمایید.

آماده شدن برای شرایط آب و هوایی

کانادا به دلیل شرایط اب و هوایی زمستانی خود بسیار مشهور است ،بنابراین بسیار مهم است که مراقب تغییرات اب و هوایی باشید .وب سایت هایی مربوط به تغییرات اب  و هوا منبع بسیار خوبی برای جستجوهایی از این دست است . در زمستان جاده ها ممکن است به خاطر کولاک برف و یا طوفان بسته باشد .برای اینگونه شرایط آماده باشید . مطمئن شوید که وسایل کرایه ای شما حتما یخ شکن به همراه داشته باشند و با تایر های  مخصوص مجهز شده باشند.

ویزای ورود کانادا

پیش از اینکه حتی به کانادا سفر کنید باید با موفقیت وارد این کشور شوید.بسیاری از ملیت ها نیاز به ویزا(اجازه اقامت الکترونیکی)برای ورود به خاک کانادا دارند . این مدرک ارزان باید و باید پیش از ورود به خاک کانادا به صورت انلاین خریدداری شود.

بازدید از پارک های ملی

کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و دارای بسیاری از پارک های ملی خیره کننده است.اما هر پارک بسته به نوع حیات وحش آن می تواند تهدیدی برای انسان باشد. کانادا فهرستی از راهنمایی های ایمنی برای بازدید کنندگان اکثر پارک های ملی خود در وب سایش قرار داده است.

بیمه سفر کانادا

بدون توجه به کشور مبدا، بیمه سفر همیشه ضروری است.بیشتر شرکت های بیمه سیاست های اضافی در صورتی که شما به قصد اسکی و یا اسنوبرد سواری مسافرت کرده باشید در دستور کار خود دارند. این بسیار سرگرم کننده است اما تاحدودی خطرناک است

ایمنی خرس ها

خرس قهوه ای و گریزلی در تابستان در پارک های کانادا یافت شده و می توانند به طور بالقوه خطرناک باشند . هنگام سفر به پارک های ملی این کشور همیش اطمینان حاصل کنید که مواد غذایی در دیدرس خرس ها نیست .زباله ها را در مخازن مخصوص ریخته و حتما در اردوگاه ها اشپزی نمایید . همچنین در مورد امنیت خرس ها نیز اطمینان حاصل نمایید . چرا که درصورت اسیب این خرس ها باید مبالغ هنگفتی به عنوان جریمه پرداخت نمایید.

حمل و نقل کانادا

شهرهای بزرگ کانادا دارای گزینه های مختلف حمل و نقل عمومی هستند. ونکوور طولانی ترین سیستم ترن هوایی بدون راننده و کاملا اتوماتیک جهان را داراست.در حالی که تورنتو از یک شبکه حمل و نقل زمینی استفاده می کند .امن ترین روش حمل و نقل بین شهری استفاده از ماشین های اجاره ای است چرا که نقل و انتقال از یک نقطه به نقطه دیگر دشوار می گردد.

ایمنی آب

کانادا دارای طولانی ترین خط ساحلی در جهان است، بنابراین در تابستان بسیاری از مکان های شنا وجود دارد .همچنین این کشور دریاچه های اب شیرین بسیاری دارد.اما به یاد داشته باشید اگر شناگر قابلی نیستید وارد این ابها نشوید. از جریانهای قوی اقیانوسی اگاه باشید و به سمت صخره های سنگی اقیانوس نروید.نظارت بزرگسالان بر شناگران جوان بسیار مهم است.

شماره های اضطراری

ضروری است که تلفن های اضطراری هر کسی که بازدید می کنید بدانید .کانادا نیز مانند ایالات متحده شماره تلفن ۹۱۱ را دارد و برای بازدید کنندگان شماره غیر اضطراری ۳۱۱ برای برخی مناطث مانند کالگری،ادمنتون،ونکوور ،هالیفاکس و وینپینگ است.

این بود جزییاتی از نکات مهم و ضروری برای سفر به کانادا در مرکز ویزای کانادا که توسط کارشناسان و مشاوران مجرب ویزای کانادا در این پست ثبت شده بود.

 

مترجم: المیرا میرمیران